Sitemiz ile ilgili üyelik, şifre vb sorunlar için
0505 679 76 49
nolu telefona WhatsApp mesaj atabilirsiniz.

Kuran-ı Kerim'den Mucize Örnekleri Verebilir misiniz?


Tarih: 13.12.2021 05:48:48 0 Cevabı Gör Hata Bildir

Hz. Musa (a.s.) asasıyla denizi ikiye yarmıştı.

“Bunun üzerine Musa’ya, ‘Asan ile denize vur!’ diye vahyettik. Deniz derhal yarıldı. Her parçası koca bir dağ gibiydi.” (Şuarâ suresi, 63. ayet.)


Hz. Yunus (a.s.) balığın karnında yaşamıştı.

“Böylece, Yunus kendini kınayıp dururken balık onu yuttu. Eğer Allah’ı tesbih edenlerden olmasaydı, tekrar diriltilecek güne kadar balığın karnında kalacaktı. Halsiz bir halde iken kendisini sahile çıkardık.” (Sâffât suresi, 142-145. ayetler.)


Hz. İsa (a.s.) bebekken konuşmuş ve ölüleri diriltmişti.

“O gün Allah, şöyle diyecek: ‘Ey Meryem oğlu İsa! Senin üzerindeki ve annen üzerindeki nimetimi düşün. Hani, seni Cebrail ile desteklemiştim. Beşikte iken de, yetişkin iken de insanlara konuşuyordun. Hani, sana kitabı, hikmeti, Tevrat’ı, İncil’i de öğretmiştim. Hani iznimle çamurdan kuş şekline benzer bir şey yapıyordun da içine üflüyordun, benim iznimle hemen bir kuş oluyordu. Yine benim iznimle doğuştan körü ve alacalıyı iyileştiriyordun. Hani benim iznimle
ölüleri de (hayata) çıkarıyordun. Hani sen, İsrailoğullarına açık mucizeler getirdiğin zaman, ben seni onlardan kurtarmıştım da onlardan inkâr edenler, ‘Bu, ancak açık bir büyüdür.’ demişlerdi.”
(Mâide suresi, 110. ayet.)

0 Cevap Yeni Cevap Ekle